WOLONTARIAT w roku szkolnym 2017 / 2018

WOLONTARIAT w roku szkolnym 2015 / 2016

Warto pomagać
Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Lesznie wzięli udział w dwóch akcjach fundacji Redemptoris Missio:  ,,Zaczarowany ołówek" i ,,Opatrunek na ratunek".
Zbieraliśmy przybory szkolne dla dzieci  z najbiedniejszych krajów, a dla pacjentów małych i  dużych  środki opatrunkowe, które są niezbędne w misyjnych szpitalach.
Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów zebraliśmy ok. 30 kg darów, które trafiły do poznańskiej fundacji. Zostały one przekazane potrzebującym z Afryki i Afganistanu.
Koordynator akcji Justyna Janiec – Palczewska napisała do nas list, w którym stwierdziła, że ,,Centrum Wolontariatu fundacji zasypane jest paczkami z przyborami szkolnymi . Każdy z tych długopisów to inna historia, i choć jest tylko kroplą, to z kropli właśnie składa się morze''
Organizując takie akcje pokazujemy naszym uczniom, że  mogą zmienić czyjś los. Dzięki otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci z ubogich krajów mogą uczyć się i polepszyć swoją przyszłość.

Monika Jurkin

WOLONTARIAT w roku szkolnym 2013 / 2014

Szkolne koło CARITAS

Opiekunem koła jest nauczyciel religii Pan Michał Laskowski.
W tym roku szkolnym tak jak i w poprzednich, zgłosiło się wielu chętnych uczniów.

REGULAMIN SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS

30.01.2014 r. w naszej szkole podczas zebrania z rodzicami odbyła się zbiórka chemii gospodarstwa domowego oraz środków higieny osobistej zorganizowana przez Szkolne Koło Caritas. Była to pierwsza tego typu akcja, którą można było wesprzeć w trakcie wywiadówek. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie początki bywają trudne. Mamy jednak nadzieję, że działalność koła na stałe wpisze się w zwyczaje naszego zespołu szkół.
Chcielibyśmy szczególnie podziękować wszystkim ofiarodawcom i Dyrekcji ZSP w Lesznie za wyrażenie zgody na ww. zbiórkę oraz uczniowi klasy IIaG Adrianowi  Fabichowi, który dzielnie reprezentował nasze koło.

SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI

Wolontariusze
Szkolnego Koła Caritas

INNE DZIAŁANIA:

Nakrętki
         Przypomnienie

Akcja "Przytul psa"

Przybory szkolne dla domów dziecka